Siteyi en iyi şekilde kullanabilmek için " Google Chrome " tercihimizdir. Kullandığımız kodlar, gifler ve diğer görsel materyaller Explorer'i kasmaktadır. Bu nedenle en iyi, hızlı ve kesintisiz biçimde Chrome sağlamaktadır.

* Salvio Hexia RPG 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş
 

 Steve Quixlé

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Steve Quixlé
Tılsım Profesörü
Tılsım Profesörü
Steve Quixlé

Mesaj Sayısı : 1
Galleon : 1
Hogwarts'a Geliş Tarihi : 28/01/11

Steve Quixlé Empty
MesajKonu: Steve Quixlé   Steve Quixlé I_icon_minitimeCuma Ocak 28, 2011 11:41 pm

Havanın soğukluğu çatlamış dudaklarını aralayıp yataktan kalkar kalkmaz söylenmesi içinbir bahane değildi.Doğrulur doğrulmaz kendisinin hala uykusuz olduğunu farketmiş olmalı ki tekrar uyumayı denemişti.Saate baktığında kendini silkeleyip yatağından kesin olarak ayrılmanın zaferini yaşamıştı.Bugün randevusu vardı ve bunun için hazır olmalıydı.Hazırlanması uzun sürmezdi ama ödev için yapacağı ön çalışmayı daha hazırlamamıştı.YIldızlar , dışarıda koşup basket atmak kadar ilgisini çekmiyordu doğrusu.Özellikle hafif bunadığını düşündüğü Astronomi Profesörünün uzun zamandır konuşmalarını çekmekten hazalmadığı birgerçekti.Yetmiyormuş gibi bina sorumluluğunu da üstlenmişti.Yine de Marlon beynini çalıştırmayı denedi.Ne de olsa binasının en öne çıkan özelliklerinden birisi de zekaydı.Yıldızlar, yıldızlar ... Evet, birşeyler anımsıyordu.Yunanca terimler , Güneş Sistemi, Modern Astronomi.Bunlara neden ihtiyaç duyacaktı ki ? Savaş anında durup yıldızlara mı bakması gerekiyordu?Oldukça saçma fikirlerle beynini dolduracağına daha yararlı şeylere çalışmayı tercih ediyordu.Daha doğrusu edemiyordu çünkü astrolojisini düzeltmek için bu ödevi almıştı.Yapmak zorundaydı.

Yıldız okumak.Sanırım bunu yapabilirdi ama eşlendiği öğrenci hatıralarını canlandırmak isteyeceği kişilerden birisi değildi.Yine de aralarının kötü olmaması onu mutlu ediyordu.Olanlar unutulabilirdi.Neticede küçükken yaşadığı bir heves olarak nitelendiriyordu.O yüzden mantıksız şeylere kalkışmışlar ve yine mantıksız nedenlerden dolayı birbirlerini tercih etmemişlerdi.Yıldız haritalarını birlikte çıkaracak olmaları tesadüf olmayabilirdi.Bunca şeyi araştırdıktan sonra araştırmasına tekrar koyuldu.Takım yıldızları , Andromeda Galaksi Sistemi.Bunları çok sıkıcıydı.Neticede Dünya da yaşıyorlardı.Dünyaya ağırlık vermeleri gerekmez miydi?Bu kadar çalışmasının yeterli olduğunu düşünmüş olmalıydı ki oturduğu yerden kalkıp hazırlanmaya koyulmuştu.Resmi giyinmeyecektı.Oldukça normal olan t-shirtünün üzerine gömleğini giymişti.Bilekliklerini taktıktan sonra hazır olduğunu kendisi de onayladı.Çıkmak üzereyken nerede buluşacaklarını unutmuştu. ' Bağıran Baraka mı yoksa Üç Süpürge mi ? ' dışarıdan birkere sorduktan hemen sonra aklına gelmişti.Bağıran Baraka da buluşacaklardı.Bu da o sıkıcı Astronomi Profesörünün akıl ettiği biryerdi.Hangi çatlak Profesör çocukları böylesine tehlikeli biryer olan Bağıran Baraka'ya gönderirdi sorusuna da cevap kazanmış olduğunu farkederek tebessüm etti.Genelde böyle bir durumda gülerdi ama kendini deli hissetmemek için bunu yapmadı.

Tekrar hazır olduğunu kendine hatırlatıp eline kağıtlarını almıştı.Asasını da kontrol edip kendinden emin adımlarla kapıdan dışarıya adımını attı.Dışarısı soğuktu.Atkısını kenarlardan sallandırıp soğuğa karşı koyacağını sanıyordu.İlerlerken etraftaki yoğun kar tanalerini incelemiş , buza basp kendini düşürmekten korktuğu içinse emin adımlarını -Dikkatli- adımlara çevirmişti.Barakanın o eski girişine geldikten sonra burada buluşmanın gerçekten kötü bir fikir olduğunu birkez daha anladı.Döşemeler gıcırdıyordu.Bastığı heryerden ses gelmesi dışında ortamın oldukça karanlık olmasıysa ayrı bir dertti onun için.Buluşmaları gereken odaya yerleşmiş, çantasını tam güvenli bir yere koyduğunda kapının açıldığını gördü.Hızlı bir şekilde asasını doğrulttuğuna pişman olacağını biliyordu.Bu beklediği arkadaşı 'Patience'ydi.Oldukça olumsuz bir şekilde -Merhabalaştıktan- sonra Marlon hal hatır sormayı da unutmadı.'Nasılsın? Üzgünüm seni böyle karşılamak istemezdim ancak burası oldukça tehlikeli.Özür dilerim.' Birden etrafa gözgezdirmişti.Başka insanların sesleri geliyordu.İnsanlar burada ne yapıyordu ki ? Oldukça korkunç ve nemli bu bölgede keyfen oturuyor olamazlardı.Hemen başlamak istediğini söyleyip kağıtlarını Patience'ye göstermeyi de ihmal etmedi.Garip birşeyler hissediyordu.Kendini mi korkutuyordu yoksa önsezilerine mi güvenmeliydi? ' Sen daha iyi bilirsin.Şimdi ne yapmamız gerekiyor? ' deyip Astronomiye ne kadar ilgisiz olduğunu birkez daha belli etmişti.Alacağı cevabı beklerken asasıyla oynuyor, ışığı ordan oraya savuruyordu.


Nezaketen konuştukları konular canını sıkıyordu.Gerçekten komik duruma düşmüşlerdi.Birbirlerinin kim olduklarını gayet iyi bildikleri halde kendilerini kandırmaktan başka birişe yaramıyordu.İyi olduğunu söyleyip Marlon'a sen nasılsın deme nezaketinde bulunmuştu.Marlon da iyi olduğunu kısık bir sesle söylemişti.Burada ödev yapmaktan özellikle onunla yapmaktan hoşlanmıyordu.Sesler birbirini takip ediyor , baraka gecenin ardına sakladığı asıl benliğini ortaya çıkarmaya başlıyordu.Sorduğu soruya hala cevap alamamıştı.Üstelik seslerde artıyordu.Marlon mantıksızca ışığı bir oraya bir bura
ya sallarken Patience patlamak üzere bir volkan gibi kızarmış , kızgınlığını ortaya çıkarmaya çalışıyordu.Bir anda irkildi.Asasını yere indirmesini sağlamış ışığı söndürmüştü.'Neyapıyorsun sen! Burada olduğumuzu başka birilerinin öğrenmesi
gerekmiyor. Hem ay ışığında da gayet rahat çalışabiliriz. Şimdi, şu
ışığı kapatır mısın artık?
' Marlon oldukça şaşırmıştı.Birden sinirine yenik düşmüş olan Patience'e bakıyordu.Bir hzla asasını indirmesine sebep olmuştu.Haklıydı ama daha nazik bir şekilde söyleyebileceğini düşünmüştü.Gerçi tehlikeli biryerde ışık saçmak doğru değildi.Teleskobu kurmaya başlamışlardı.Marlon pencereyi açar açmaz soğuk hava , havasız kalan odaya hücum etmişti.Rüzgar tekliyor ancak dokunduğu yerleri donmaya bırakıyordu.

Teleskobu pencereye ayarlamaksa oldukça güçtü.Ayarlarken işkence çektiklerini hissedebiliyorlardı.Teleskop bir o tarafa bir bu tarafa dönmek zorunda kalıyordu.Esen rüzgarsa öğrenme meraklarını sömürüyordu.Marlon zaten o kadar meraklı değildi.Hatta hiç meraklı değildi.Zorunda olmasa yapmayacaktı.Arada bir konuşuyorlardı.Dev gibi açılan parşömene resim çalışması yapsalar daha zevkli olurdu.'Bu Antares, akrep takımyıldızı. Şunu şu tarafa doğru çizmemiz gerekiyor.' Takımın lideri pozisyonuna getirmişti kendisini.Marlon ilgilenmediği için zorunlu bu pozisyona geçmişti belkide.Böylesine zekice konuşmayı nasıl başarabiliyordu ? Marlon birden yanlış binaya seçilmiş olduğunu düşündü.

Marlon'a bakması için uzattı.Ölçü olması gerektğini söylüyor , zorla eline tutuşturuyordu.İlgisiz bir şekilde teleskobu aldığında doğayla bu kadar iç içe olmak Marlon'un hoşuna gitmişti.Aslında Marlon başından beri bu işe sıcak bakıyordu ama bakmak istemiyordu.Bunları kendisine yakıştıramıyordu.Sesler dinmiş ay ışığında yalnız kalmışlardı.Garip hissediyordu.Eski sevgilisiyle korkunç biryerde ödev teslimi için kendilerini zorluyorlardı.'Peki bugün burada mı kalacağız?' dedi hafif kıkırdayarak.Sıkılmıştı.Eliyle eskimiş ve kullanılmış parşömen kağıdını buruşturup Patience'in kafasına fırlatmıştı.Sıkıldığını belli eden bir bakışla gülümsüyordu.Belkide samimiyetini ispatlamaya çalışıyordu kim bilir? Belki zincirlerini kırıp sadece arkadaş olabilmeyi başarabilirlerdi.Telafi etmek istercesine teleskobu alıp bakmaya başladı.Takım yıldızları gerçekten büyüleyiciydiler ama Marlon onları takım yıldızı olarak değil de sadece -Yıldız- olarak görüyordu.Belkide Baloda gördüklerini görüyordu.Veya hayal ettiklerini.Kesin olan şuydu ki birşeyler görebiliyordu.Artık görebiliyordu.Patience'ye kocaman bir teşekkür borçlu olduğunu hissetti ve gülümsedi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Cecilia Lund Hattens
Cadı
Cadı
Cecilia Lund Hattens

Mesaj Sayısı : 1
Galleon : -1
Hogwarts'a Geliş Tarihi : 27/01/11

Steve Quixlé Empty
MesajKonu: Geri: Steve Quixlé   Steve Quixlé I_icon_minitimeCuma Ocak 28, 2011 11:45 pm

Puan: 99
Hatalar azdı ama konu pek dikkat çekici değildi. 1 puanı oradan kaybettiniz. Keyifli roleplayler.

_________________
Steve Quixlé 2dipmj8
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Steve Quixlé
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Role Play Kartı Oluşturma :: Role Play Game Perdesi :: Puan Belirleme-
Buraya geçin: