Siteyi en iyi şekilde kullanabilmek için " Google Chrome " tercihimizdir. Kullandığımız kodlar, gifler ve diğer görsel materyaller Explorer'i kasmaktadır. Bu nedenle en iyi, hızlı ve kesintisiz biçimde Chrome sağlamaktadır.

* Salvio Hexia RPG
Siteyi en iyi şekilde kullanabilmek için " Google Chrome " tercihimizdir. Kullandığımız kodlar, gifler ve diğer görsel materyaller Explorer'i kasmaktadır. Bu nedenle en iyi, hızlı ve kesintisiz biçimde Chrome sağlamaktadır.

* Salvio Hexia RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Annecilik Oyunu

2 posters
YazarMesaj
Milena Daphne Nuitari
Bitkibilim Profesörü
Bitkibilim Profesörü
Milena Daphne Nuitari

Galleon : 27
Hogwarts'a Geliş Tarihi : 19/12/10

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeCuma Ara. 24, 2010 11:06 am

Annecilik Oyunu 18 Annecilik Oyunu Tom-Cruise-tom-cruise-10739829-100-100
Kişiler: Milena Daphne Nuitari ~ Anthony Macnier

Okul arazisinde düşünceli adımlarla ilerliyordu Daphne. Göl kenarına varır varmaz kendini çardağa attı. Rüzgarda uçuşan pelerinini de düzelterek arkasına yaslandı ve Anthony'nin gelmesini bekledi. Bu adam ne yapmaya çalışıyordu hala anlayamamıştı. Bir baba nasıl olur da evladını reddederdi bunu aklı almıyordu. Coll küçücük bir bebekken daha, babası onu terk etmiş annesi ölmüştü. Onun yetiştirilmesini daha on yaşında olmasına rağmen üstlenen Milena olmuştu. İstemeden anne olmuş ilk zamanlar bunu bir oyun olarak görse de yaşı büyüdükçe ve sorumlulukları arttıkça durumun ciddiyetini kavramıştı. Onlu yaşlarda oynadığı "Annecilik" oyunu artık ciddi bir hal almıştı. Coll 16 yaşında genç bir büyücü olmuş, babası ise onu hala kabul edememişti. Bu duruma bir çözüm yolu bulmaksa yine Dphne'ye kalmıştı.

Düşünceler arasında boğuşurken durgun gölün yaydığı huzurdan bir parça almaya çalışsa da başarılı olamıyordu. Dakikalar geçtikçe beklemek de giderek daha sıkıcı ve sinir bozucu bir hal almıştı Daphne için. Etrafına bakındı ve okul binasının heybetli görüntüsüne duygularını yansıtan garip bir tebessümle baktı. Artık Anthony gelmeliydi. Sihir bakanı olması bir buluşmaya geç kalacağı anlamına gelmiyordu. Daphne de bir profesördü hazırlaması gereken dersler ve ilgilenmesi gereken bitkiler vardı. Tekrar okul binasının olduğu tarafa baktığında uzak bir noktada Anthony'i gördü. "Sonunda..!" diye fısıldadı kendi kendine. Aklından bu defa konuşmaya nasıl girmesi gerektiğini geçirmeye başladı. Bu defa görüşmeleri için bir konuşma hazırlayamamıştı aklında.
Anthony Macnier
Sihir Bakanı & Büyüceşura Başsavcısı
Anthony Macnier

Galleon : 44

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeCuma Ara. 24, 2010 11:22 am

Haberi aldığımda bakanlıktaki odamda yine her zamanki gibi kâğıt yığınları arasında mücadele veriyordum. Sinirlerim hat safhadaydı. Hem Bella’nın geçirdiği kaza, hem ilerleme kaydetmeyen davalar, hem de yeni yasalardaki çatlakları kapatma çabaları beni çok germişti. Aldığım haberi gözlerimi kapatarak sindirmeye çalıştım. “Yine mi ya?” diye fısıldamıştım sıkıntıyla. Elimdeki kalemi masaya fırlatıp kimseye bir şey söylemeden orayı terk ettim.
Şimdi Hogwarts arazisinde hızlı adımlarla yürürken düşüncelere dalmıştım. Benim suçum değildi, diye düşündüm. Hiçbir zaman da benim suçum olmadı. Ne o gün yaşananlar, ne de daha sonra gelişen olaylar. Ben yapmam gerekeni en doğru şekliyle yaptım! Daphne’yi gördüm o sırada. Ellerini göğsünde kavuşturmuş sabırsızca bekliyordu. Gene kim bilir neler söyleyip benim moralimi bozacak ve sinirlerimi tavan yaptıracaktı. Yine aynı konu yine aynı sözcükler aynı bahaneler.
Maddi olarak ona her şeyi veriyordum. Çoğu yaşıtının elde edemediği şeylerle sahipti. Ama manevi olarak ona gösterebileceğim hiçbir duygum yoktu. Yıllardan beri de olmamıştı, elimde değildi. Çok uzun zamandır onu hiç görmemiştim. Daphne’yi göreli ise sanırım birkaç ay oluyordu. Devamlı tartışır ama bir arpa boyu yol kat edemezdik. Bugün de öyle olacağından adım gibi emindim. Fakat gelmezsem haksız duruma düşerim, bu yüzden geldim. İçimde çok ama çok az bir umut da vardı hani. Belki bu inatçı teyze artık yorulmuştur da peşimi bırakır diye.
“Merhaba.” dedim soğuk bir sesle. Ellerimi ceplerime sokmuştum. Onunla tokalaşmayalı yıllar oluyordu, ikimiz aramızda sözsüz bir anlaşmayla böyle bir karar almıştık. “Seni dinliyorum. Belki milyonuncu defa seni dinliyorum Daphne…” Onun konuşmasını beklerken gölün durgun yüzeyine bakmaya başladım.
Milena Daphne Nuitari
Bitkibilim Profesörü
Bitkibilim Profesörü
Milena Daphne Nuitari

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeCuma Ara. 24, 2010 11:51 am

Hızlı adımlarla yaklaşan Anthony'i umursamaz bir tavırla izliyordu Daphne. Anthony ise hızlı adımlarıyla çoktan varmıştı yanına, soğuk sesiyle Milena'yı selamladı. Daphne ise Anthony ayakta durduğu için başını kaldırdı karşısındaki sorumsuz babaya baktı ve sessiz bir şekilde karşılık verdi. Anthony'nin duruşundan, Daphne gibi, bu görüşmelerden sıkıldığı anlaşılıyordu. Derin bir nefes aldı ve göğsünde birleştirdiği ellerini ayırarak uzun turuncu saçlarını karıştırdı. Evet? Bu defa ne diyecekti. Her defasında aynı şeyler konuşulacaksa ne diye görüşüyorlardı? Ne dediğinin farkında olmadan konuşmaya başladı: "Coll benden kaçıyor. Haklı olarak bana anne demeyi bıraktı, okul sınırlarında olmasa her gün annesinin mezarına gidecek ve senden ne kadar hoşlanmasa da son zamanlarda seni özlediğini, daha doğrusu seninle vakit geçirmek istediğini fark ediyorum." Konuşmasını bir anda kesti ve oturduğu yerden kalkarak gölü izlemeye başladı. Bunları neden söylüyordu ki? Sanki anlattıkları Anthony'nin umurumdaydı. Öfkeyle başını salladı ve hafif sert ve kontrolcü bir sesle konuşmaya devam etti. "Ona düzenli aralıklarla para yollayarak sorumluluklarını yerine getirmiyorsun. Senden o yolladığın parayı da istemiyorum Anthony! Sadece haftada hatta ayda bir onunla vakit geçirsen?" Konuşmaya başladığı ses tonuyla bitirdiği ses tonu arasında dağlar kadar fark vardı. Son kelimeler neredeyse fısıltı halindeydi ve tamamen dostani bir tondaydı. Umutlu gözlerini ona çevirdi ve derin bir nefes alarak gelecek sert tepkiyi bekledi.
Anthony Macnier
Anthony Macnier

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeCuma Ara. 24, 2010 12:16 pm

Daphne kısa bir an durakladıktan sonra konuşmaya başladı. Ne diyeceğini bilemez gibi bir hali vardı. Ona hak vermemekle beraber, onu iyi anlıyordum. Yıllardan beri bana sayısız kez bir şeyler anlatıp durmuştu. Ama hepsi de benim kabul etmeyeceğim şeylerdi.
"Coll benden kaçıyor. Haklı olarak bana anne demeyi bıraktı, okul sınırlarında olmasa her gün annesinin mezarına gidecek ve senden ne kadar hoşlanmasa da son zamanlarda seni özlediğini, daha doğrusu seninle vakit geçirmek istediğini fark ediyorum."
Gözlerimi kapatıp derin bir nefes aldım. Coll’un bu hareketleri beni şaşırtmamıştı. Onu neredeyse hiç tanımıyordum ama mantıklı kararlar alan her çocuk böyle yapardı. Artık teyzesinin oynadığı annecilik oyunu ona yetmemeye başlamıştı, dahası ondan uzaklaşmaya da meyil etmişti. Acı acı gülerek “Komik değil mi?” dedim. “Benden hoşlanmıyor ama benimle zaman geçirmek istiyor. Bunun nedeni beni özlemesi falan değil. O aklında bazı tabular oluşturmuş ve onlara göre hareket ediyor. O nedenle ikiniz de böyle düşünüyorsunuz. Birbirini tanımayan iki kişi, kan bağıyla bağlı olsalar bile nasıl vakit geçirebilirler? Bunu bana açıklayabilir misin? Hangi yemeği sevdiğini, en nefret ettiği arkadaşını, sevgilisi olup olmadığını ve daha binlerce şeyi bilmiyorum! Ortak neyimiz olabilir ki?” Elimle saçlarımı karıştırdım. Sakin olmalıyım diyordum kendi kendime, gölün sisli havasını içime çektim. Daphne tekrar konuşmaya başladı.
"Ona düzenli aralıklarla para yollayarak sorumluluklarını yerine getirmiyorsun. Senden o yolladığın parayı da istemiyorum Anthony! Sadece haftada hatta ayda bir onunla vakit geçirsen?"
Gözlerimi kocaman açarak “O parayı almaya devam edeceksin!” dedim. “Yıllardır nasıl alıyorsan, önümüzdeki senelerde de öyle alacaksın!” Çok sinirlenmiştim, çünkü yolladığım para benim tek sığınağımdı. Kalbimi avutan tek bahanem oydu. Bunu düşünmemek için kafamı salladım ve devam ettim. “Bu aralar işlerim çok yoğun. Her şey üst üste bindi. İşleri bitirir bitirmez de Bella’yla Paris’e gideceğiz. Biraz kafa dinlemeye ihtiyacımız var. Döndüğümüz zaman… döndüğümüzde belki bir şeyler düşünürüm. Ama şimdi bunları düşünmek için erken.” Ayağımla yerdeki taşlara vurmaya başladım. Hogwarts’ın içinde olmak beni genel manada hep yumuşatırdı. Daphne burayı seçmekle akıllıca davranmıştı.
Milena Daphne Nuitari
Bitkibilim Profesörü
Bitkibilim Profesörü
Milena Daphne Nuitari

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeCuma Ara. 24, 2010 12:46 pm

Duyduğu umut yersiz değildi Daphne'nin. Yıllar sonra ilk defa Anthony Coll ile vakit geçirme olasılığına sıcak bakmıştı. Bu iyi bir şeydi. Şimdi yerine göre davranmak ve olumlu gelişmeyi tersine çevirmemek için ani tepkiler vermemeliydi. Dinlerken çok sessiz durdu. Derin ve yavaş soluklar alıyor yer yer sinirlense de sükunetini koruyordu. Gözlerindeki hüzün giderek artıyor Coll için bir şeyler yapma isteği giderek artıyordu. Yıllar sonra uğraşları bir işe yaramaya mı başlamıştı, Anthony'nin o sert ve aşılamaz duvarlarında çatlaklar mı oluşturmuştu yılların azmi? Hüzün dolan gözlerini karşısındakinin üstüne dikti ve cevap vermeye başladı. "Tabular yıkılabilir, bunu biliyorsun. Ayrıca aranda kan bağının olmadığı biriyle bile onu tanıdıktan sonra iyi anlaşabiliyorsun."
Para para para..! Sorumlu olduğu birine sadece para vererek onunla ilgili tüm sorumluluklarından feragat mı ettiğini sanıyordu bu adam? Hala o parayı alacaksın diyor başka bir şey demiyordu. Çocukluk yıllarında çok cahil olması o yardımı Daphne'ye kabul ettirmişti. Ancak son 6 yıldır bu duruma bir son vermeye de çalışıyordu, başaramasa da... Derin bir nefes aldı ve bu konudaki öfkesini bir kenara atmaya çalıştı. Bu gün tartışmak istemiyordu, bu gün Daphne uzlaşmak istiyordu. Anthony sözlerini bitirir bitirmez derin bir nefes aldı ve ısrarcı olmamaya çalışarak yumuşak bir sesle konuşmaya başladı. "Bak para konusunu daha sonra konuşalım. Bu gün seninle tartışmak istemiyorum. Coll ile hemen yarın görüş demiyorum sana. Hayatına devam et ama küçük bir boşlukta ona küçücük bir zaman ayır lütfen." Kendini çok yorgun hissediyordu. Derin bir nefes aldı ve kalktığı yere tekrar oturdu. Dizlerini karnına çekerek tekrar başını kaldırdı ve Anthony'e baktı.
Anthony Macnier
Anthony Macnier

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeCuma Ara. 24, 2010 1:19 pm

Kafam karışmıştı… Evet, kafam fena halde allak bullak olmuştu. Şu birkaç gün öyle bir zaman dilimiydi, her şey nasıl da üst üste gelmişti Tanrım! Daphne’nin yanına oturup dediklerini düşündüm. Küçücük bir zamanda küçücük bir yer… Bir şey söylemek için ağzımı açtım ama sonra vazgeçtim. Aklıma Coll’un annesi geldi. O zaman ne kadar da gençtik. Okulumuz yeni bitmişti. Ben hayata atılmak için nasıl da hevesliydim. Sonra kısa süre geçti. O yılların verdiği tecrübesizlik bize pahalıya patladı. Coll’a hamileydi. Ama biz evli bile değildik. Benim aklımdan öyle bir şey geçmiyordu bile. Evet, onu seviyordum ama âşık değildim. Gözüm aşktan kör olmamıştı. Ayrıldım ondan. Zor oldu ama ayrıldım. Sonra Coll’un doğumu sırasında öldü. Ben bir oğlum olduğunu haber aldım, Daphne söylemişti. Ama onu görmek istemedim. Planlayarak, isteyerek olan bir çocuk değildi. Dahası ben mesleğimde yavaş yavaş yükseliyordum. Bunun yapacağı olumsuz etki her şeyi başlamadan bitirebilirdi. Yıllar geçtikçe daha hırsla sakladım. Artık sihir dünyasının en yüksek rütbesine gelmiştim. Bu olayın duyulması beni mahvederdi. Hakkını vermeliyim ki ne Coll ne de Daphne beni bununla tehdit etmediler. Sıkıntıyla içimi çektim yine.
“Daphne… O’nun ölümünden sonra zor günler yaşadığınızı biliyorum. Ama bu benim suçum değildi. Kimsenin suçu değildi.” Arkamı dönüp Hogwarts’a baktım. Ne de güzel duruyordu öyle. Bin yıldır neler görüp geçirmişti. Ben 34 yıllık hayatımla başa çıkamazken, o bin yıldır ayakta duruyordu.
Milena Daphne Nuitari
Bitkibilim Profesörü
Bitkibilim Profesörü
Milena Daphne Nuitari

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeC.tesi Ara. 25, 2010 11:27 pm

Gözlerini bir an olsun Anthony'den ayırmak istemiyordu Dapne. Karşısındaki adamın her hareketini izliyor ve vereceği tepkiyi ölçmeye çalışıyordu. Anthony kafası karışmış gibi duruyor ne yapacağını bilmez halde dikiliyordu derken bir anda Daphne'nin yanına oturdu. Bu hareketi üzerine Daphne karnına çektiği ayaklarını sarkıtarak arkasına yaslandı ve derin bir nefes aldı. 'En azından Anthony'nin kafasını karıştırmayı başardım, bu Coll'ü düşünmesini sağlayacaktır..!' Diye geçirdi aklından. Bu sırada Anthony konuşmaya başlamıştı: “Daphne… O’nun ölümünden sonra zor günler yaşadığınızı biliyorum. Ama bu benim suçum değildi. Kimsenin suçu değildi." Sözlerini bitirdikten sonra yüzünü okula çevirdi ve yine düşüncelere daldı Anthony.
Sadece Anthony değil, Daphne de düşünüyordu. Ablasını, yaşananları, ablasının ölümünü ve Coll'ün büyüdüğü her bir günü... Zordu, çok zordu başlarından geçenler. Daha küçük bir kız çocuğuyken ölümü görmek ve çok büyük bir sorumluluk almak. Yaklaşık bir dakika kadar sessiz kaldı, sonunda da dayanamayıp konuşmaya başladı. "Ben bir suçlu aramıyorum, çünkü ortada bir suç yok. Kocaman bir hata var ve zaman aktıkça büyüyen bir hata. Evet yaşadıklarımız çok zordu ve hala zor ve.. Ve Coll'ün artık bir babaya ihtiyacı var, her zaman olduğundan daha çok." Söylemek istediklerini bir türlü toparlayamıyor art arda gelen bozuk cümleler kuruyordu Milena. Canı sıkkın halde oturduğu yerden tekrar kalktı ve ellerini cebine atıp tekrar gölü seyretmeye başladı.
Anthony Macnier
Anthony Macnier

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimePtsi Ara. 27, 2010 3:36 pm

Elimi saçlarımda gezdirerek Hogwarts’a bakmaya devam ettim bir süre. Sonra tekrar Daphne’ye döndüm. Yıllardan beri sayısız kez konuşmuştuk onla. Hemen hepsinde kavga ettik, birbirimiz hırpaladık, kalplerimizi kırdık. Bugün farklı olsun istiyordum. Her şeyi kötü giden hayatımda biraz olsun bazı şeyler iyi gitsin istiyordum. Bazı şeylerden çok yorulmuştum artık. Daphne’nin yıllar boyu bana kabul ettirmeye çalıştığı şey hala bana çok zor geliyordu. Yine kabul etmeyecektim ama en azından sakince dinlemeye katlanabilirdim bu kez. Coll’ü görme onunla zaman geçirme fikri korkunç değildi belki ama itici bir düşünceydi. Sanırım biraz da utanıyordum. Evet… Bu gerçekten de etkin bir sebepti. Ona ne diyeceğimi, sorduğu sorulara ne yanıt vereceğimi bilmiyordum. Hesap sorarsa nasıl karşılık verebilirdim ki? Sövüp dövecek halim yoktu. 16 yıl sonra gel seninle biraz takılalım, diyip elimi omzuna atamazdım ki! Başımı sallayarak gözlerimi kapadım. Öylece ne kadar bekledim bilmiyorum. Zihnimde çatışan düşüncelere bir bıçak darbesi bulup aklıma ilk gelen cümleyi hızla söyledim. “Zamanını sen belirle. Onunla görüşüp konuşacağım. Sen sadece ne zaman olduğunu söyle.” Daphne’ye bakmıyordum. Gözlerime bakıp da yorgunluğumu görsün istemiyordum.
Milena Daphne Nuitari
Bitkibilim Profesörü
Bitkibilim Profesörü
Milena Daphne Nuitari

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeSalı Ara. 28, 2010 5:44 pm

Bulundukları çardakta bir ileri bir geri yürümeye başlamıştı. Hissettikleri giderek çekilmez bir hal almış ve Daphne'yi çıldırma noktasına getirmişti. Anthony'e baktı hala okulu seyrediyordu. 'Seyrediyor seyrediyor da, bu sırada ne düşünüyor acaba?' Diye geçirdi aklından. Saniyeler ilerledikçe durum yıllardır olduğundan daha da sıkıcı olmuştu. Sonunda Anthony konuşmaya başladığındaysa Daphne'yi bir şok dalgası ele geçerdi. Anthony Coll ile görüşmeyi kabul ediyordu. Duyduklarının gerçek olduğuna inanamadan orada oturan adama baktı. Anthony gözlerini kaçırıyordu, sanki bir şey saklamak istercesine; ancak kabul etmişti. Yıllardır istediği şeyi sonunda Daphne elde etmişti. Zaman... Zamanı kendisi belirleyecekti. Bu seçimde çok dikkatli olmak zorundaydı. Yakın bir tarih seçerek Anthony'nin gözünü korkutmamalı; ancak uzak bir tarih seçip de vazgeçmesine neden olmamalıydı.
Yıllardır hoşlanmadığı adamın duruşu Daphne'ye anında çok sevimli gelmişti. Bu sayede onu biraz inceleme fırsatını da yakalamış oldu. Düşünceli görünen yüzü yorgun olduğunu gizlemeye çalışsa da bu açık bir şekilde anlaşılıyordu, buna rağmen karizmatik duruşundan hiçbir şey kaybetmemişti. Anthony’nin kim olduğunu bilmese Daphne’nin hoşlanacağı tiplerlerdendi. Ne düşündüğünün farkına vardığında bir şok dalgasına daha teslim oldu ve bu durumdan sıyrılmak için konuşmaya başladı. “İşlerim çok yoğun demiştin ve yoğunluğun sonunda da eşinle tatile çıkacağını. Siz Paris’ten döndükten sonra Coll’ün ilk Hogsmade gezisi sana uygun mu?” Hızlı hızlı konuşuyor, bir dakika önceki düşüncelerden kurtulmaya çalışıyordu Daphne. Bakışlarını suçlu küçük çocuklar gibi hızla kaçırdı ve Anthony’e arkasını döndü.

Anthony Macnier
Anthony Macnier

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimeSalı Ocak 04, 2011 5:50 pm

Daphne’nin yüzünde bir ışıltı belirip kayboldu. Sanki hafiften de gülümsedi. Gözlerinin içinde bir parıltı gördüm o an. Benim yıllar süren inadımın sonunda kırılmış olması onu mutlu etmişti. Bunu anlamam çok da zor değildi. Onu gülerken ilk defa görmüştüm. Tebessüm o güzel yüzüne meğer ne kadar da yakışıyormuş. Bir an kendi kendime, böyle güzel güleceğini biliyor olsaydım daha önce kabul ederdim, dedim. Sakince oturup konuşmayalı o kadar uzun zaman geçmişti ki. Sonra bir ara konuştu. “İşlerim çok yoğun demiştin ve yoğunluğun sonunda da eşinle tatile çıkacağını. Siz Paris’ten döndükten sonra Coll’ün ilk Hogsmade gezisi sana uygun mu?” Gözlerimi göle doğru çevirdim. Evet, Bella’yla olan gezimizden ona bahsetmiştim. Ama sonra bunu iptal etmeyi de sık sık düşünmüştüm. Buna cevap vermek yerine “Uygun.” dedim. ”Gayet uygun. O zaman görüşebiliriz Coll’le.” Daphne arkasını dönmüştü. Çaktırmadan ona baktım. Saçlarını toplayış biçimi hoşuma gitmişti. Uzun zamandır bir şeylerin hoşuma gitmediğini hatırladım. Gerçekten de bir şeye bakıp da beğenmeyeli ne kadar olmuştu? Çok uzun süredir böyleydim. Hayatımda henüz bir şeylerin bitmediğini o an anladım. Omuzlarının biçimi, duruşu ve ses tonu daha önce fark edemediğim bir şekilde yüzüme çarpıyordu ilk kez. Daphne’de tuhaf bir çekim sezdim. Gözlerim hâlâ onun üzerindeydi. Bir ara tekrar yüzünü bana dönünce gözlerimi kaçırdım ama baktığımı fark etmişti. Bir şey söylemek için ağzımı açtım ama aklımdakileri sözcüklere dökemediğim için öylece kaldım. Eğer kendimi tutmasam neredeyse, saçların çok hoşuma gitti, diyecektim. Kim bilir nasıl da kızardı o zaman bana. Ama ben karşı konulamaz bir arzuyla ona güzel sözler söylemek istiyordum. Gözlerimi kapatıp başka şeyler düşünmeye çalıştım.
Milena Daphne Nuitari
Bitkibilim Profesörü
Bitkibilim Profesörü
Milena Daphne Nuitari

Annecilik Oyunu Empty
MesajKonu: Geri: Annecilik Oyunu   Annecilik Oyunu I_icon_minitimePtsi Ocak 10, 2011 6:31 pm

Anthony'nin verdiği cevapların bir hayal ürünü olup olmadığından emin olmak için arkası dönük bir şekilde sessizce durdu. Bu sırada gözlerini sımsıkı yummuş tanrıya şükrediyordu Daphne. Bu olanlar bir rüya olmalıydı, yıllarca inat etmiş bu adam şimdi nasıl olmuştu da kabul etmişti görüşme fikrini? Bir türlü anlam veremiyordu ve vermesi de gerekmiyordu. Sonuç olarak, yıllardır süren soğuk savaşı Daphne kazanmıştı. Duyduğu büyük sevinç, içindeki heyecana hakim olmasını engelliyordu. İçi kıpır kıpırdı ve Daphne yerinde duramayarak aniden yüzünü Anthony'e çevirdi. Dönmesiyle Anthony'nin gözlerini kaçırması bir oldu. Ortamın giderek yumuşaması tarafların yıllar sonra birbirlerini inceleme fırsatını bulmasını sağlamıştı. Anthony de Daphne'nin yaptığı gibi yeni uzlaştığı düşmanını inceliyordu. Normal şartlarda bu pek hoşuna gitmezdi; ancak Anthony'e kızmak gelmiyordu içinden Daphne'nin. Yapması gerekenin tam tersi bir hareketle yüzüne bir kaç dakika öncekinden daha belirgin bir tebessüm yerleştirdi ve sanki en yakın arkadaşıyla konuşuyormuşcasına bir ses tonuyla söze başladı. "Peki o zaman, sen bana tatilden döndüğünde haber yollarsın ben de Hogsmade gezisinin tarihini sana bildiririm, olur mu?" Konuşmaya başladığında tekrar oturmak için harekete de geçmişti. Bu defa uzak bir yer seçmek yerine Anthony'e çok daha yakın bir yere oturdu. Neredeyse omuzları birbirine değecekti. Daphne'nin duyduğu heyecan ve mutluluk havanın soğuk olmasına rağmen bunalmasına neden olmuştu. Bu yüzden bir kısmını topladığı saçlarının dağınık kısmını da tokasına tutturdu ve arkasına yaslandı.

Annecilik Oyunu
1 sayfadaki 1 sayfası